Наукова стаття студента – як писати і де публікувати?

21 Жов 2021
1 400

Студентські наукові статті – не просто данина моді чи вимога норовливих викладачів. Це перспективи, можливості і навіть гарантії. Попереду як мінімум захист диплома, а можливо – магістратура, аспірантура, здобуття наукового ступеня. На кожному з цих етапів бонус не завадить.

У статті поговоримо, чому студентам потрібні публікації і якими вони повинні бути. Де шукати майданчики для розміщення і нарешті, як писати гідні матеріали. Приступимо.

 

Навіщо студенту писати і публікувати статті?

На це є кілька причин:

 • обов’язкова умова для вступу в аспірантуру;
 • допомога в захисті магістерської дипломної роботи;
 • участь в конкурсах на отримання грантів;
 • боротьба за статус стипендіата;
 • апробація результатів проектів;
 • підвищення активності публікацій;
 • бонус надалі написанні дисертації та допуск до захисту;
 • пошук співавторів, інвесторів, однодумців для проектів.

Крім того, написання будь-якої наукової роботи та її публікація – це корисний досвід і навички, що підвищує рівень знань, впевненість, кваліфікацію. Це вагомий аргумент при підвищенні балів і оцінок, на здачі іспитів і заліків.

Не можна забувати про іміджеву складову. Дрібниця, а приємно. Причому проведене студентом дослідження, особливо якщо воно розміщене в авторитетному джерелі, благотворно впливає на репутацію кафедри і всього навчального закладу.

 

Вимоги до оформлення наукових статей

Студентські наукові роботи і публікації можуть бути найрізноманітнішими – від матеріалів в студентську газету до серйозних напрацювань в авторитетних міжнародних виданнях. Звичайно ж, вимоги будуть визначатися саме майданчиком розміщення.

У числі універсальних критеріїв, які підходять всім студентським статтям, важливо виділити наступне:

 • дотримання структури при оформленні;
 • необхідність писати в науковому стилі і дотримуватися його характеристики;
 • перелік літератури з гідними джерелами;
 • дотримання стандартів ДСТУ 8302: 15;
 • унікальність, перевірена за кількома ключовими алгоритмам Антиплагіат;
 • логічність, послідовність викладу;
 • оформлення виносок і посилань приблизно з розрахунку 1-2 позиції на одну сторінку;
 • нумерація, форматування тексту, правильне оформлення елементів візуалізації, таких як схеми, ілюстрації, діаграми;
 • складання анотації.

Актуальні вимоги до оформлення статей потрібно брати тільки на офіційних ресурсах – сайтах журналів, конференцій, видавництв. Вони регулярно оновлюються. Матеріал легше відразу написати під правильні вимоги, ніж потім переробляти.

Етапи написання статті

Перше, з чого потрібно почати – вибрати тему. Це може бути робоча, чорнова версія. Назва статті краще узгодити з науковим керівником. У нього ж можна отримати цінні вказівки подальших дій.

На підготовчому етапі підбирається література. Важливо звернути увагу на свіжий, актуальний контент останніх трьох років. Бажано робити акцент на міжнародних публікаціях Scopus, WoS. Обов’язково використовувати інтернет джерела.

Завжди потрібен план. Він допоможе зорієнтуватися і не писати зайвого. На другому, основному етапі, всі думки і напрацювання групуються в зв’язний текст. Ця стадія пройде тим швидше, чим якісніше виконана підготовка.

Третій етап – оформлення, вичитування, складання переліку літератури. Стаття перевіряється на відсутність помилок, унікальність, відповідність критеріям конкретних журналів, в які будуть подаватися заявки.

 

Структура студентських наукових статей

Структурні елементи всіх публікацій схожі:

 1. Вступна частина. Занурення в проблематику, роз’яснення актуальності, новизни, гостроти, значущості. Формулювання завдань і цілей. Короткий аналіз напрацювань по цій темі. Обґрунтування вибору саме цього напрямку.
 2. Основна частина. Так зване тіло статті є основою дослідження. Тут використовуються методи аналізу, вивчення, зіставлення. Автор висловлює свої думки і групує їх з теорією. Тут безпосередньо опрацьовуються джерела, реалізуються цілі, досягаються результати.
 3. Заключна частина. Кульмінацією напрацювань студента є висновки, практичні рекомендації, підсумки, отримані результати, підтверджені гіпотези. У цій частині проводиться узагальнення, підведення підсумків.
 4. Список джерел. Важливо вказувати тільки ту літературу, на яку є посилання в тілі статті і навпаки, не можна посилатися на джерела й ігнорувати їх в кінці.

Наукові статті повинні бути актуальними – це аксіома. Допустимий показник мінімум 85% краще – вище. Не вітається перенасичення цитатами і посиланнями. Природно, заборонені прийоми обходу систем Антиплагіат.

Де студенту публікувати роботи?

Це досить складний аспект, з яким стикаються недосвідчені, нікому не знайомі автори. Посередніх майданчиків безліч, але ось більш-менш серйозні видання проводять жорсткий відбір.

Перше і головне правило – у журналу повинен бути статус «науковий». Інакше публікуючись в інший пресі, особистих блогах тощо ви просто втрачаєте оригінальність роботи і не отримуєте ніяких бонусів. Перевірити категорію журналів можна і потрібно на офіційному сайті. Ще один зручний варіант – участь у конференціях з подальшим розміщенням матеріалу в збірниках конференцій. Це дуже зручно. Успішний виступ і доповідь фактично служать автоматичним пропуском до надрукованого матеріалу.

На сьогоднішній день набирають популярність електронні версії видань. Вони поки що, на відміну від своїх друкованих колег, частіше йдуть назустріч студентам. Крім того, завжди можна спитати поради на кафедрі або у керівника.

Недосвідченим студентам складно знайти майданчики для розміщення. Один з варіантів, як пробитися – знайти більш досвідченого і авторитетного співавтора. Такі колаборації істотно підвищують шанси на успіх і спрощують задачу.

Поширені помилки

При написанні статей студентами можна виділити ТОП найпоширеніших помилок:

 1. Неактуальність теми.
 2. Відсутність структури, нелогічність, непослідовність.
 3. Застарілі джерела, недостатня їх кількість.
 4. Однобокість розгляду питання, недостатньо глибоке опрацювання матеріалу.
 5. Відсутність авторського почерку, суб’єктивних висновків.
 6. Неправильний вибір майданчика для розміщення – в результаті чого сталася відмова в прийнятті заявки через невідповідність спеціалізації.
 7. Плагіат.
 8. Сумбурність викладу, спроба поєднати в одному дослідженні кілька тем.
 9. Граматичні, фактичні помилки.
 10. Ігнорування наукового стилю.

Ще одна помилка-проблема – невміння «зберегти» унікальність роботи внаслідок своїх помилкових дій. Наприклад, багато хто вважає, що, розмістивши текст в блозі, він не втрачає оригінальність, авторство зберігається. Результат – заявка на публікацію відхилена.

Як уникнути помилок і підготувати максимально якісну студентську наукову статтю? Звернутися в компанію «Світ Знань». Ми працюємо на ваш успіх!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами