Структура звіту з практики

719
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

 

Без практики неможливо уявити жоден освітній процес в сучасному вищому навчальному закладі.  Це цілком обґрунтовано, враховуючи, що знання потрібно вміти застосовувати. Інакше, навіщо ж вони? З цією метою організовується практика, без захисту якої, до слова, неможливо отримати диплом. Тому звіт з практики – один з головних документів для студента.

 

Призначення звіту з практики

 

Звіт по практиці включений в план не випадково. Він складається для реалізації таких цілей:

 • підводяться підсумки освітнього курсу;
 • закріплюються фундаментальні знання;
 • освоюються практичні вміння;
 • вивчається робота компанії зсередини;
 • відбувається процес усвідомлення реальності, яка вже не за горами.

 

Ви скажете: це все зрозуміло, звіт навіщо? Ми відповімо: а як довести, що тижні або місяці практики проведені вами не бездіяльно. Виконав завдання – відзвітуй. Говорячи сучасною мовою – не зафіксовано в сторіс, значить, не було. Але реальність, це не Інстаграм. Тут замість сторіс паперові звіти.

  Потрібна допомога у написанні роботи?

   

  Суть практики полягає в наступному. Студент занурюється в справжню робочу атмосферу і бере участь в процесі зсередини. Тобто з теоретика перетворюється в практика. Чим молодше курс, тим слабкіше навантаження.

   

  Найвідповідальнішим етапом вважається переддипломна практика. Інформацію зі звіту сміливо можна використовувати в дипломній роботі – це ще один ракурс значущості.

   

  Які бувають звіти по практиці?

   

  Класифікація документа прямим чином залежить від виду практики. Всього виділяється три групи:

   

  1. Звіти з навчальної практики. Це самий лайтовий варіант, наздоганяє студента після першого або другого курсу. Структура і зміст ґрунтуються на отриманих теоретичних знаннях про конкретну компанію або підприємство.

   

  Така практика виконує інформаційну закріплюючу функцію. Вона як би знайомить із «дорослим життям». Студент виступає стороннім спостерігачем і читачем: вивчає специфіку функціонування, знайомиться з установчими документами, порівнює, що сходиться з досліджуваної теорією, а в чому проявляються не стикування.

   

  Проте, в таких звітах також даються рекомендації щодо вдосконалення роботи. Але це скоріше результати моніторингу і погляду з боку, які базуються на особистому досвіді. У градації звітів цей етап можна назвати тренувальним. Але вимоги за змістом і оформленням повинні виконуватися.

   

  1. Звіти з виробничої практики. Така робота покликана виховати у студента самостійність і власний погляд на трудовий процес. Тому правила для змісту і оформлення суворіші.

   

  Практикант має можливість не тільки подивитися, але і взяти безпосередню участь у виробництві і функціонуванні. Звичайно, в тому обсязі, який дозволений і безпечний. У звіті відповідно відображаються і знання, і вміння. При здачі документів по практиці буде враховуватися особиста думка студента і якість рекомендацій.

   

  1. Звіти з переддипломної практики. Це найскладніший документ щодо структури та змісту. Він безпосередньо прив’язується до дипломної роботи. На цьому етапі студент не просто виконує обов’язкову формальну умову, а закладає фундамент своєї професійної діяльності.

   

  Особливу допомогу в складанні диплома надає щоденник практики. Якщо він якісно і своєчасно заповнюється, звітний матеріал скласти буде нескладно. У звіті обов’язково зазначається, у чому перегукується тема дипломної роботи зі спеціальності.

   

  Кожен звіт супроводжується трьома документами, щоденник, відгук, пояснювальна записка.

   

  Якою має бути структура звіту?

   

  Навчальні заклади найчастіше висувають свої вимоги, на які варто рівнятися. Однак є універсальні елементи, притаманні практично завжди:

   

  • Титульна сторінка, на якій вказується вичерпна інформація про студента, його навчальну структуру і об’єкт, на якому пройдена практика.
  • Зміст із пронумерованими назвами розділів.
  • Вступ, в якому відображаються завдання, цілі та очікувані результати практики.
  • Базова частина. В цьому розділі обов’язково вказується два блоки – теоретичний і практичний. Кожен з них (перший – завжди, другий – на розсуд методистів ВНЗ), розбивається ще на підрозділи. Тобто застосовується складна структура. Матеріал порівнюється і аналізується.
  • Висновок. Це фінальна і найістотніша частина. У ній підбиваються підсумки і формулюються висновки. Практикант складає рекомендації, відображає свою особисту оцінку, враження від побаченого і пройденого з метою вдосконалити роботу підприємства або компанії.
  • Додатки. Слова повинні підкріплюватися доказами. Добре, якщо практикант докладає звітні дані з конкретними результатами, показниками, значеннями, які підкріплюють думки і висновки, підтверджують участь у виробництві, аргументують тези.

   

  Прибрати якісь елементи не можна, буде втрачена логічність, послідовність. Тобто «картинка змаститься». Структура може розширюватися, виходячи зі спеціалізації і методичних вказівок навчального закладу.

   

  Нюанси оформлення звіту з практики

   

  Звіт по практиці повинен завірятися підписом і печаткою керівника. Без цих атрибутів документ не приймуть. Оформлення проводиться за шаблоном, отриманим у ВУЗі. Рекомендується узгодити з куратором коло питань, відповіді на які повинні бути за підсумком.

   

  Пам’ятайте про принципи.  Вони банальні, але від цього не менш важливі:

  • діловий стиль – ви не одному лист пишіть;
  • грамотність – зміст може не дійти до адресата, якщо очі ріже величезна кількість помилок;
  • достовірність даних і точність – обманювати недобре, навіть якщо випадково;
  • унікальність – дотримання критеріїв перевірки на плагіат ніхто не відміняв.

   

  У компанії «Світ Знань» ви можете без проблем замовити звіт з практики, щоденник, відгук і саму дипломну роботу. Економія часу і сил, бажаний результат і спокій гарантовані.