Структура звіту з практики

23 Жов 2020
1 147

Без практики неможливо уявити жоден освітній процес в сучасному вищому навчальному закладі.  Це цілком обґрунтовано, враховуючи, що знання потрібно вміти застосовувати. Інакше, навіщо ж вони? З цією метою організовується практика, без захисту якої, до слова, неможливо отримати диплом. Тому звіт з практики – один з головних документів для студента.

 

Призначення звіту з практики

Звіт по практиці включений в план не випадково. Він складається для реалізації таких цілей:

 • підводяться підсумки освітнього курсу;
 • закріплюються фундаментальні знання;
 • освоюються практичні вміння;
 • вивчається робота компанії зсередини;
 • відбувається процес усвідомлення реальності, яка вже не за горами.

Ви скажете: це все зрозуміло, звіт навіщо? Ми відповімо: а як довести, що тижні або місяці практики проведені вами не бездіяльно. Виконав завдання – відзвітуй. Говорячи сучасною мовою – не зафіксовано в сторіс, значить, не було. Але реальність, це не Інстаграм. Тут замість сторіс паперові звіти.

Суть практики полягає в наступному. Студент занурюється в справжню робочу атмосферу і бере участь в процесі зсередини. Тобто з теоретика перетворюється в практика. Чим молодше курс, тим слабкіше навантаження.

Найвідповідальнішим етапом вважається переддипломна практика. Інформацію зі звіту сміливо можна використовувати в дипломній роботі – це ще один ракурс значущості.

Які бувають звіти по практиці?

Класифікація документа прямим чином залежить від виду практики. Всього виділяється три групи:

 1. Звіти з навчальної практики. Це самий лайтовий варіант, наздоганяє студента після першого або другого курсу. Структура і зміст ґрунтуються на отриманих теоретичних знаннях про конкретну компанію або підприємство.

Така практика виконує інформаційну закріплюючу функцію. Вона як би знайомить із «дорослим життям». Студент виступає стороннім спостерігачем і читачем: вивчає специфіку функціонування, знайомиться з установчими документами, порівнює, що сходиться з досліджуваної теорією, а в чому проявляються не стикування.

Проте, в таких звітах також даються рекомендації щодо вдосконалення роботи. Але це скоріше результати моніторингу і погляду з боку, які базуються на особистому досвіді. У градації звітів цей етап можна назвати тренувальним. Але вимоги за змістом і оформленням повинні виконуватися.

 

 1. Звіт з виробничої практики. Така робота покликана виховати у студента самостійність і власний погляд на трудовий процес. Тому правила для змісту і оформлення суворіші.

Практикант має можливість не тільки подивитися, але і взяти безпосередню участь у виробництві і функціонуванні. Звичайно, в тому обсязі, який дозволений і безпечний. У звіті відповідно відображаються і знання, і вміння. При здачі документів по практиці буде враховуватися особиста думка студента і якість рекомендацій.

 

 1. Звіт з переддипломної практики. Це найскладніший документ щодо структури та змісту. Він безпосередньо прив’язується до дипломної роботи. На цьому етапі студент не просто виконує обов’язкову формальну умову, а закладає фундамент своєї професійної діяльності.

Особливу допомогу в складанні диплома надає щоденник практики. Якщо він якісно і своєчасно заповнюється, звітний матеріал скласти буде нескладно. У звіті обов’язково зазначається, у чому перегукується тема дипломної роботи зі спеціальності.

Кожен звіт супроводжується трьома документами, щоденник, відгук, пояснювальна записка.

Якою має бути структура звіту?

Навчальні заклади найчастіше висувають свої вимоги, на які варто рівнятися. Однак є універсальні елементи, притаманні практично завжди:

 • Титульна сторінка, на якій вказується вичерпна інформація про студента, його навчальну структуру і об’єкт, на якому пройдена практика.
 • Зміст із пронумерованими назвами розділів.
 • Вступ, в якому відображаються завдання, цілі та очікувані результати практики.
 • Базова частина. В цьому розділі обов’язково вказується два блоки – теоретичний і практичний. Кожен з них (перший – завжди, другий – на розсуд методистів ВНЗ), розбивається ще на підрозділи. Тобто застосовується складна структура. Матеріал порівнюється і аналізується.
 • Висновок. Це фінальна і найістотніша частина. У ній підбиваються підсумки і формулюються висновки. Практикант складає рекомендації, відображає свою особисту оцінку, враження від побаченого і пройденого з метою вдосконалити роботу підприємства або компанії.
 • Додатки. Слова повинні підкріплюватися доказами. Добре, якщо практикант докладає звітні дані з конкретними результатами, показниками, значеннями, які підкріплюють думки і висновки, підтверджують участь у виробництві, аргументують тези.

Прибрати якісь елементи не можна, буде втрачена логічність, послідовність. Тобто «картинка змаститься». Структура може розширюватися, виходячи зі спеціалізації і методичних вказівок навчального закладу.

 

Нюанси оформлення звіту з практики

Звіт по практиці повинен завірятися підписом і печаткою керівника. Без цих атрибутів документ не приймуть. Оформлення проводиться за шаблоном, отриманим у ВУЗі. Рекомендується узгодити з куратором коло питань, відповіді на які повинні бути за підсумком.

Пам’ятайте про принципи.  Вони банальні, але від цього не менш важливі:

 • діловий стиль – ви не одному лист пишіть;
 • грамотність – зміст може не дійти до адресата, якщо очі ріже величезна кількість помилок;
 • достовірність даних і точність – обманювати недобре, навіть якщо випадково;
 • унікальність – дотримання критеріїв перевірки на плагіат ніхто не відміняв.

У компанії «Світ Знань» ви можете без проблем замовити звіт з практики, щоденник, відгук і саму дипломну роботу. Економія часу і сил, бажаний результат і спокій гарантовані.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами