Тези на конференцію – секрети написання і правила оформлення

26 Лис 2020
340

Тези конференцій набирають обертів за популярністю і значущістю. Це актуальне джерело інформації, спосіб донести свою авторську позицію, поповнити портфоліо робіт, апробувати результати. У сучасному науковому світі діє правило: немає публікації – немає доказів, що дослідження проведено.

У такого формату є своя специфіка. У статті ми поговоримо про тези, їх різновиди, функції, особливості написання. Відомості знадобляться і студентам, і досвідченим ученим. Адже хто знає, який майданчик реалізації відкриється перед вами завтра.

 

Що таке тези для конференції?

Найпоширеніше і чітке трактування тез на конференцію – це короткі, ємні, лаконічні ключові думки наукових робіт, таких як дисертації, дипломи, статті, доповіді. Автор повинен відобразити свій дослідницький контент у форматі «коротко про головне».

Теза базується на двох аспектах:

  • приведення основних доказів – фактаж, цифри, аксіоми, дані, висновки, причинно-наслідкові зв’язки;
  • обґрунтованість – аргументація позиції, розкладання матеріалу «по поличках».

Аналогію можна провести з науковими роботами в мініатюрі. Начебто є тільки 7 хвилин, щоб донести суть. Це свого роду виклад, але дуже стислий. Головна мета написання – познайомити з ключовими ідеями і результатами напрацювань, розкрити суть, переконати аудиторію у важливості та користі, узагальнити велику кількість інформації.

Ознайомившись з такою версією, читач визначає для себе, наскільки цікава і потрібна тема доповіді.

Робота в співавторстві має свою специфіку. Якщо дослідження написано декількома вченими, важливо, перш ніж фігурувати тезами, отримати згоду кожного учасника. Це запорука забезпечення інтелектуальних прав.

Види і структура тез

Види визначаються за наступними критеріями:

  • Складність. Прості, середні, складні. Чим більше розкривається додаткових аспектів крім основної проблеми, тим «мудріші» тези.
  • Авторство. Матеріал може готуватися на основі власних напрацювань або за результатами наукових праць інших авторів.
  • Місце представлення. Маються на увазі майданчики – в журналах, на міжнародних конференціях, на семінарах.
  • Алгоритм написання. Матеріали можуть готуватися до того, як завершено головне дослідження, або після закінчення основної роботи.
  • Форма подання. Залежно від місця, де буде позиціонуватися доповідь, розрізняють види за цим критерієм. А саме: для заочної конференції важлива максимальна інформативність, ємність, стислість, письмова грамотність. Якщо планується публічний виступ, наприклад, на семінарі, в такому форматі важливий акцент на інтонацію, дикцію, презентацію.

 

Якої структури тез дотримуватися?

Залежно від того, який тип тез планується готувати, визначається структура. Якщо описується проблема, блоки наступні:

  • вступна частина з актуальністю;
  • цілі і завдання;
  • літературний огляд, аналіз методик і точок зору;
  • власні думки щодо проблематики;
  • опис можливих шляхів і векторів;
  • підсумкова частина з оцінками досягнутих результатів.

Якщо підводяться дослідні підсумки, кожна теза і їх сукупність ідеально розкриються з такою структурою:

  • коротка вступна частина;
  • обґрунтування актуальності;
  • основна гіпотеза і ключові положення;
  • використовувана методологія і методика;
  • дані і розрахунки;
  • проведений аналіз і проміжні результати;
  • ознайомлення з основними підсумками;
  • підведення фінальних результатів.

Якщо планується конференція за результатами дослідження, рекомендується крім усього іншого провести реальну оцінку переваг і мінусів.

 

Які правила написання тез на конференцію?

Першорядне правило – звернутися до наукового керівника, куратора і попросити зразок. Зазвичай видається певний чек-лист, який не дозволить «заблукати». Алгоритм написання починається з вибору типу і структури всієї сукупності тез.

Логічно наступним кроком визначити очікувані результати та цілі. Тут формується робоча назва, і робляться перші начерки за змістом, щось типу плану. В основу беруться типи і рекомендації.

Тезисы на конференцию

Далі важливо проаналізувати дані, які отримані, та провести доповнення або уточнення, якщо виникне така необхідність. Докази повинні логічно вибудовуватися. Конкретизуються способи, які допоможуть досягти мети.

Незмінним критерієм залишається грамотність. Це стосується всіх аспектів, починаючи від граматики і завершуючи пунктуацією. Стиль – науковий, унікальність – висока, достовірність даних – максимальна. Не повинно бути смислових розбіжностей.

Пам’ятайте! Доповідь на конференції має свої тимчасові обмеження – не більше 10-15 хвилин. Тому не зайвим буде відпрацювати набір тез і свою промову вдома перед дзеркалом, за допомогою близьких і друзів. Так ви отримаєте впевненість і не вийдете за відведений ліміт.

Що потрібно при оформленні тез?

Основні вимоги до оформлення ідентичні великим дослідженням. Так:

  • заголовок завжди містить ідентифікаційні дані про автора, країну, місто;
  • текст виконується шрифтом TimesNewRoman, 14 pt, полуторним інтервалом;
  • для роздруківки використовуються стандартні листи А4, односторонній друк;
  • список літератури повинен відповідати ДСТУ 8302: 15;
  • заборонено використання кольорових фонів і шрифтів;
  • дотримується наукова, ділова стилістика оформлення;
  • застосовується нумерація;
  • виноски повинні оформлятися відповідно до загальних правил.

Анотації до тез потрібні вкрай рідко. Але це питання потрібно уточнити у організаторів. Ціна помилки дуже висока – зрив термінів публікації, затримка випусків, і, як наслідок, застаріла інформація. Тому вимоги дуже високі. Конференції організовуються з урахуванням неухильного дотримання авторських прав і вимог високої унікальності.

 

Кому потрібні тези?

Підготувати якісний матеріал на конференцію – престижно і корисні будь-яким представникам науки. Для молодих і початківців це шанс розкритися, презентувати свій контент, в кінці кінців, знайти майданчик для публікації, адже нікому не відомих авторів не завжди бажають розміщувати на своїх сторінках імениті видання.

Такий підхід – відмінний варіант апробувати результати наукової праці. Це істотний бонус при захисті дипломних робіт і навіть дисертацій. Конференції ідеально підходять для тренування свого досвіду виступати перед аудиторією. Безцінний досвід, знайомство з колегами гарантується.

Таким способом можна отримати конструктивну критику, промацати слабкі сторони, вчасно усунути недоліки, якщо попереду планується більш глобальне дослідження. Додатково саме за допомогою опублікованих тез розшукуються перспективні інвестори, якщо дослідні підсумки представляють інтерес.

Головне джерело достовірної інформації про правила та вимоги – організаційний комітет конференції, його офіційна сторінка.

Хочете стати частиною наукової конференції і гідно себе представити? Компанія «Світ Знань» готова прийти на допомогу в будь-яку хвилину.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами