Тези на конференцію – секрети написання і правила оформлення

26 Лис 2020
2 000

Тези конференцій набирають обертів за популярністю і значущістю. Це актуальне джерело інформації, спосіб донести свою авторську позицію, поповнити портфоліо робіт, апробувати результати. У сучасному науковому світі діє правило: немає публікації – немає доказів, що дослідження проведено.

У такого формату є своя специфіка. У статті ми поговоримо про тези, їх різновиди, функції, особливості написання. Відомості знадобляться і студентам, і досвідченим ученим. Адже хто знає, який майданчик реалізації відкриється перед вами завтра.

 

Що таке тези для конференції?

Найпоширеніше і чітке трактування тез на конференцію – це короткі, ємні, лаконічні ключові думки наукових робіт, таких як дисертації, дипломи, статті, доповіді. Автор повинен відобразити свій дослідницький контент у форматі «коротко про головне».

Теза базується на двох аспектах:

 • приведення основних доказів – фактаж, цифри, аксіоми, дані, висновки, причинно-наслідкові зв’язки;
 • обґрунтованість – аргументація позиції, розкладання матеріалу «по поличках».

Аналогію можна провести з науковими роботами в мініатюрі. Начебто є тільки 7 хвилин, щоб донести суть. Це свого роду виклад, але дуже стислий. Головна мета написання – познайомити з ключовими ідеями і результатами напрацювань, розкрити суть, переконати аудиторію у важливості та користі, узагальнити велику кількість інформації.

Ознайомившись з такою версією, читач визначає для себе, наскільки цікава і потрібна тема доповіді.

Робота в співавторстві має свою специфіку. Якщо дослідження написано декількома вченими, важливо, перш ніж фігурувати тезами, отримати згоду кожного учасника. Це запорука забезпечення інтелектуальних прав.

Види і структура тез

Види визначаються за наступними критеріями:

 • Складність. Прості, середні, складні. Чим більше розкривається додаткових аспектів крім основної проблеми, тим «мудріші» тези.
 • Авторство. Матеріал може готуватися на основі власних напрацювань або за результатами наукових праць інших авторів.
 • Місце представлення. Маються на увазі майданчики – в журналах, на міжнародних конференціях, на семінарах.
 • Алгоритм написання. Матеріали можуть готуватися до того, як завершено головне дослідження, або після закінчення основної роботи.
 • Форма подання. Залежно від місця, де буде позиціонуватися доповідь, розрізняють види за цим критерієм. А саме: для заочної конференції важлива максимальна інформативність, ємність, стислість, письмова грамотність. Якщо планується публічний виступ, наприклад, на семінарі, в такому форматі важливий акцент на інтонацію, дикцію, презентацію.

 

Якої структури тез дотримуватися?

Залежно від того, який тип тез планується готувати, визначається структура. Якщо описується проблема, блоки наступні:

 • вступна частина з актуальністю;
 • цілі і завдання;
 • літературний огляд, аналіз методик і точок зору;
 • власні думки щодо проблематики;
 • опис можливих шляхів і векторів;
 • підсумкова частина з оцінками досягнутих результатів.

Якщо підводяться дослідні підсумки, кожна теза і їх сукупність ідеально розкриються з такою структурою:

 • коротка вступна частина;
 • обґрунтування актуальності;
 • основна гіпотеза і ключові положення;
 • використовувана методологія і методика;
 • дані і розрахунки;
 • проведений аналіз і проміжні результати;
 • ознайомлення з основними підсумками;
 • підведення фінальних результатів.

Якщо планується конференція за результатами дослідження, рекомендується крім усього іншого провести реальну оцінку переваг і мінусів.

 

Які правила написання тез на конференцію?

Першорядне правило – звернутися до наукового керівника, куратора і попросити зразок. Зазвичай видається певний чек-лист, який не дозволить «заблукати». Алгоритм написання починається з вибору типу і структури всієї сукупності тез.

Логічно наступним кроком визначити очікувані результати та цілі. Тут формується робоча назва, і робляться перші начерки за змістом, щось типу плану. В основу беруться типи і рекомендації.

Тезисы на конференцию

Далі важливо проаналізувати дані, які отримані, та провести доповнення або уточнення, якщо виникне така необхідність. Докази повинні логічно вибудовуватися. Конкретизуються способи, які допоможуть досягти мети.

Незмінним критерієм залишається грамотність. Це стосується всіх аспектів, починаючи від граматики і завершуючи пунктуацією. Стиль – науковий, унікальність – висока, достовірність даних – максимальна. Не повинно бути смислових розбіжностей.

Пам’ятайте! Доповідь на конференції має свої тимчасові обмеження – не більше 10-15 хвилин. Тому не зайвим буде відпрацювати набір тез і свою промову вдома перед дзеркалом, за допомогою близьких і друзів. Так ви отримаєте впевненість і не вийдете за відведений ліміт.

Що потрібно при оформленні тез?

Основні вимоги до оформлення ідентичні великим дослідженням. Так:

 • заголовок завжди містить ідентифікаційні дані про автора, країну, місто;
 • текст виконується шрифтом TimesNewRoman, 14 pt, полуторним інтервалом;
 • для роздруківки використовуються стандартні листи А4, односторонній друк;
 • список літератури повинен відповідати ДСТУ 8302: 15;
 • заборонено використання кольорових фонів і шрифтів;
 • дотримується наукова, ділова стилістика оформлення;
 • застосовується нумерація;
 • виноски повинні оформлятися відповідно до загальних правил.

Анотації до тез потрібні вкрай рідко. Але це питання потрібно уточнити у організаторів. Ціна помилки дуже висока – зрив термінів публікації, затримка випусків, і, як наслідок, застаріла інформація. Тому вимоги дуже високі. Конференції організовуються з урахуванням неухильного дотримання авторських прав і вимог високої унікальності.

 

Кому потрібні тези?

Підготувати якісний матеріал на конференцію – престижно і корисні будь-яким представникам науки. Для молодих і початківців це шанс розкритися, презентувати свій контент, в кінці кінців, знайти майданчик для публікації, адже нікому не відомих авторів не завжди бажають розміщувати на своїх сторінках імениті видання.

Такий підхід – відмінний варіант апробувати результати наукової праці. Це істотний бонус при захисті дипломних робіт і навіть дисертацій. Конференції ідеально підходять для тренування свого досвіду виступати перед аудиторією. Безцінний досвід, знайомство з колегами гарантується.

Таким способом можна отримати конструктивну критику, промацати слабкі сторони, вчасно усунути недоліки, якщо попереду планується більш глобальне дослідження. Додатково саме за допомогою опублікованих тез розшукуються перспективні інвестори, якщо дослідні підсумки представляють інтерес.

Головне джерело достовірної інформації про правила та вимоги – організаційний комітет конференції, його офіційна сторінка.

Хочете стати частиною наукової конференції і гідно себе представити? Компанія «Світ Знань» готова прийти на допомогу в будь-яку хвилину.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами