Звіт з навчальної практики: написання та оформлення

21 Січ 2023
9 337

Практика для студента – важливе заняття, яке потребує особливої ​​уваги та дозволяє отримати нові навички та досвід. Однак після неї слід оформити звіт, про який ми поговоримо докладніше.

 

Загальні вимоги щодо змісту навчального звіту з практики

Щоб практичний звіт було оформлено правильно, важливо звернути увагу на його структуру. Така частина, як зміст, не є обов’язковою, але буде непогано, якщо ви структуруєте всю інформацію, яку розмістили на папері, і поділите її на розділи та підрозділи. Особливу увагу необхідно приділити вступу. Тут ви повинні вказати завдання та цілі, які ставили перед собою під час проходження практики, які хотіли виконати, обґрунтувати актуальність вашого звіту.

 

Основна частина звіту з практики

Тут розміщуються практичні особливості робіт, які ви проводите. Студенту необхідно зрозуміло і точно викласти, якою є структура підприємства, що він вибрав для проходження практики, а також дати йому характеристику.

При складанні опису підприємства важливо утриматися від надання суб’єктивної оцінки.

Після опису безпосередньо організації, в яку ви були направлені, необхідно перейти до узагальнення матеріалу у звіті, а також вказати всі процеси, де ви були задіяні як фахівець. Важливо не забути вказати і той факт, чи було надано вам допомогу та курування під час вашої роботи. Звіт може містити ваші персональні рекомендації, як можна було б поліпшити або модернізувати підприємство.

 

Висновок звіту про проходження практики

У фінальній частині звіту студент повинен опублікувати висновки та пропозиції, зроблені на основі набутого досвіду. Оформлення висновків досить простий процес. Необхідно максимально коротко викласти підсумки і результати, посилаючись на цілі та завдання, зазначені на самому початку.

Коли буде оформлено висновок, не забудьте віднести звіт на підпис керівнику практики в організації, де ви її проходили.

Список літератури та характеристика

Документи у звіті з практики розміщуються відповідно до їх важливості, де першими йдуть нормативні акти, і лише потім – наукові та освітні статті. Ось покроковий алгоритм оформлення бібліографії у Word:

 1. У меню посилань необхідно вибрати пункт списку літератури, після чого визначитися з типом самого списку.
 2. В кінці абзацу необхідно проставити джерело за допомогою шляху посилання/вставити посилання/додавання джерела.
 3. У вікні, що випало, заповнити всі графи та дані про джерело, автора, видавництво та інші нюанси.
 4. Після додавання джерела на вказаному місці з’являться дужки з посиланням на список літератури.

Для правильного оформлення бібліографії краще ознайомитись із правилами самого ВНЗ чи ДСТУ.

Як правильно оформити звіт з навчальної практики?

Для того, щоб студенту якісно оформити звіт, необхідно врахувати стандартні рекомендації щодо ДСТУ. Існує кілька стандартних правил оформлення:

 • Розмір звіту має становити не більше сорока сторінок;
 • На кожній сторінці має бути нумерація;
 • Колір шрифту має бути чорним;
 • Використовується стандартний шрифт Times New Roman;
 • Основний кегль тексту – дванадцятий чи чотирнадцятий;
 • Між рядками повинен бути подвійний або полуторний інтервал;
 • Новий рядок повинен починатися з відступу 1,25 см;
 • Розділи повинні мати свої назви;
 • Кожен розділ починається з нового рядка;
 • Розміри відступів: лівий – 3 см, правий – 2 см, верхній та нижній – 2 см;
 • Не дозволяється перенесення слів.

Необхідно також зазначити, що кожен окремий ВНЗ може мати власні правила та нюанси оформлення практичної звітності, що важливо враховувати та уточнювати на кафедрі.

 

Як оформлювати додатки у звіті з практики?

Оскільки практика може бути різноманітною і досить великою, до звіту рекомендується підшити додатки, що дозволять краще розкрити особливості підприємства, його роботи, маніпуляцій, що проводяться там, і отриманого вами досвіду.

Додатки мають свої нюанси оформлення:

 1. Кожне доповнення має починатися з нового аркуша.
 2. У центрі сторінки знаходиться напис «ДОДАТОК» з його номером.
 3. Потім слідує заголовок схеми/таблиці, написаний у центральній частині з маленької літери.
 4. Для нумерації можна застосовувати український алфавіт і арабські цифри.
 5. Дозволяється лише наскрізне нумерування сторінок.

Додатки можуть складатися не тільки з тексту, а й з графічних матеріалів, таблиць і малюнків.

Завдяки цій інформації ви зможете оформити звіт з практики так, щоб він не викликав запитань на кафедрі, і ви змогли отримати найвищий бал. А щоб не доводилося самостійно вникати в нюанси та особливості оформлення, краще замовити звіт з практики у компанії «Світ Знань»!

 

 • Яким шрифтом писати звіт із практики?

Для оформлення використається класичний шрифт Times New Roman.

 • Що має бути в основі звіту з практики?

Основна частина звіту будується на описі підприємства, його функціонуванні та особливостях.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами