Де можна опублікувати статтю студенту?

1 827
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

У XXI столітті студенти будь-якого більш-менш престижного ВНЗ стикаються з новими реаліями. Одна з них – публікації статей. Часи, коли для успішного закінчення навчання було досить курсових проектів, а вінцем труднощів вважалася дипломна робота, давно позаду. Як писати і де шукати майданчики для розміщення своїх опусів – дізнаєтеся з цієї статті.

 

Навіщо студенту публікувати статті?

 

На це є безліч причин, і всі вони досить аргументовані:

 • По-перше – для вступу до магістратури та аспірантури, підготовки до диплому і глибокого вивчення теми. Такий навик стане в нагоді на випускному курсі, при навчанні на магістратурі.
 • По-друге – з перспективою на дисертацію. Публікації статей в авторитетних, в тому числі міжнародних виданнях, є обов’язковою умовою допуску до захисту.
 • По-третє – для участі в конкурсах і отримання грантів. Фінансова складова ще нікому не завадила, особливо в студентські роки. Зараз є можливості заробляти розумом. Чому б не спробувати свої сили, якщо є гідна пропозиція?
 • По-четверте – для здачі заліку, іспиту. Іноді такий спосіб як статті, особливо розміщені не в студентських газетах, а рецензованих журналах (ВАК або, тим більше, зарубіжні публікації), істотно полегшує набір потрібних балів. Така пильність вже точно «розтопить лід» навіть самого суворого викладача.

 

Наукові статті студентів – це спосіб отримувати підвищену стипендію і високий атестаційний бал за підсумком навчання

 

Де можна опублікувати статтю студенту?

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Насправді майданчиків безліч. Просто потрібно знати, де шукати. З радістю приймуть перспективний матеріал статті до публікації редакції збірників наукових праць, майданчики для розміщення матеріалів інтернет-конференцій, окремі наукові журнали.

   

  Багато що залежить від теми статті. Якщо вона рідкісна, цікава і повністю відповідає концепції журналу, шанси набагато вище. Повірте, всупереч розхожій думці про недоступність публікацій, їх дорожнечу і «закриті двері», в якісному контенті зацікавлені всі. Відмінний варіант – фахові (ВАК) видання і журнали категорії Б.

   

  Їх досить багато, є з чого вибрати. Молоді і більш авторитетні, платні і безкоштовні, профільні та мультидисциплінарні. Головне – перевірити реальність статусу наукового журналу. Якщо це буде просто видання без відповідної приставки, ви ризикуєте витратити час і просто позбавити свою роботу унікальності.

   

  Студенту досить складно домогтися, щоб його статтю опублікував авторитетний журнал. Один із шляхів вирішення – співавторство. Колаборації з досвідченими науковцями відкривають багато дверей. Подумайте, чим можна аргументувати вашу пропозицію спільної роботи

   

  Як вибрати журнали для студентських статей?

   

  Перша і головна порада – перейняти досвід старших колег. Прямо запитаєте на кафедрі, у куратора або викладача. Вони зорієнтують і підкажуть. Виходите з профілю і категорії журналу. У цьому питанні важлива послідовність.

   

  На що треба звернути увагу?

  1. Склад редакції. Обов’язково, щоб у правління журналу входив хоча б один професор.
  2. Статус журналу – науковий.
  3. Вік видання. Варто уникати майданчиків – одноденок, у яких немає публікаційної історії та активності. Особливо якщо розміщення пропонується на платній основі.
  4. Репутація. Якщо є безліч негативних відгуків і сумнів в академічній доброчесності авторів – зайвий раз подумайте. Якщо журнали стають учасниками скандалів і звинувачень в порушенні плагіату, така платформа тільки зашкодить вашому іміджу початківця дослідника. Не ризикуйте.

   

  Пам’ятайте, спочатку ви працюєте на свою репутацію, а потім вона на вас.

   

  Ще один спосіб бути опублікованими – брати участь в конференціях, готувати цікаві грамотні доповіді, проявляти активність і зацікавленість наукової життям, «бути в темі»

   

  Найпоширеніші помилки

   

  Кожну статтю потрібно доводити до досконалості. Це стосується і грамотності, і унікальності, і оформлення. Завжди орієнтуйтеся на критерії конкретного видання. Помилка – їх ігнорувати. Тоді відмови в публікації не уникнути.

   

  Перевіряйте інформацію на офіційних сайтах. Це єдине достовірне джерело відомостей. Переконайтеся, що журнал дійсно рецензується на конкретний день. Буває так, що помилково колишні заслуги сприймаються за даність. Але інформація регулярно оновлюється.

  Не ведіться на сумнівні пропозиції про «швидко, дешево, без проблем, всюди, де бажаєте».  Сучасна проблема наукових майданчиків – вони зіткнулися з явищем журналів-хижаків, які просто женуться за наживою. Особливо легко на такі варіанти купуються недосвідчені студенти.

   

  Помилка – ігнорувати допомогу, якщо вона дійсно потрібна. Звертайтеся в компанію «Світ Знань». Наші досвідчені автори та менеджери допоможуть написати статтю і опублікувати її в журналі.