Як правильно скласти бізнес-план самостійно?

18 Бер 2022
35

Планування – це новий тренд сучасності. Ви скажете, що плани складали завжди, і будете праві. Але саме зараз це питання максимально актуальне, особливо у сфері бізнесу. Чому? Тому що час – гроші. Ніхто не хоче даремно витрачати перше і витрачати друге.

 

Навіщо потрібний бізнес-план?

Бізнес-план – ідеальний документ для оцінки адекватності підприємницької діяльності. У ньому відображаються цілі, завдання, конкретні операції, схеми виходу із кризи, специфіка взаємодії з партнерами. Загалом, багато всього. Одне з головних призначень бізнес-плану – можливість прорахувати та спрогнозувати успіх діяльності. Комерція завжди пов’язана з ризиками, але планування дозволяє звести до мінімуму необдумані та невиправдані кроки.

За бізнес-планом інвестори оцінюють привабливість об’єкту. Якщо є світлі думки та цікаві починання, підкріплені реальними пропонованими кроками з реалізації, у власника суттєво підвищуються шанси на спонсорство.

Висновок: бізнес-план – це документ-можливість довести, що проект має право на життя, вважається перспективним та виправданим.

Які етапи написання бізнес-плану?

Процес має кілька послідовних кроків. Тобто просто сісти і написати «Відкрию устричну ферму на Середземномор’ї і через рік вийду плюс сто п’ятдесят тисяч мільйонів» не вийде.

Бізнес-план – це документ, у якому розкриваються такі блоки:

  1. Введення чи резюме. Описується сфера діяльності чи конкретний продукт, наводяться основні характеристики ситуації на ринку, робиться акцент на конкурентних перевагах, позначається рентабельність. Тобто насамперед викладаються загальні риси бізнес-плану і коротко описується його привабливість.
  2. Маркетинговий блок. Складається детальна стратегія просування із зазначенням таких факторів: цільова аудиторія, вартість та способи її залучення, терміни та етапи завоювання ринку, чорновий план реалізації продукції або надання послуг.
  3. Блок, присвячений виробництву товарів та надання послуг. У цій частині описується організація виробничого процесу, специфіка існуючої інфраструктури, використовувана сукупність методів та якостей. Саме завдяки виробничому плану формується уявлення про динаміку збільшення виробництва та вектор вибудовування логістики.
  4. Блок, присвячений організації роботи. У цій частині описується організаційна структура суб’єкта господарювання, складається інструкція для працівників, позначаються плановані до застосування методи і методи контролю.
  5. Інформація про товари та послуги. На цьому етапі наводиться інформація, яка має чітко дати зрозуміти, що саме планується виробляти, на яку аудиторію розрахований товар чи послуга, сформувати образ потенційного клієнта. При цьому попередньою цьому етапу роботою має стати аналіз кон’юнктури ринку.
  6. Фінансовий план. Цей блок є найбільш важливим з ракурсу ризиків. Формується кошторис та детальні розрахунок собівартості, вказується, яку точку можна вважати окупною та беззбитковою. За підсумками фінансового плану визначається приблизний період інвестування.
  7. Перспективність та прогнози. У будь-якому бізнес-плані мають прописуватися очікувані результати. Адже вся ця діяльність починається не просто або не тільки заради процесу, але і з метою отримання прибутку.

Якщо вам для навчання або в особистих цілях потрібен працюючий, аргументований та грамотний бізнес-план – звертайтесь до компанії «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами