ТОП найгірших ВНЗ України у 2022 році ❗

21 251
Час читання: 3 хвилини

Зміст

Міжнародна організація Transparency International поділилася статистикою. У всьому світі у системі освіти корупція вважається надзвичайно високою. 15-16% людей дають хабарі за навчання. В Україні цей показник вищий за середній у два (!!!) рази. І лише за скромними підрахунками становить 33%. 70% громадян України вважає нашу освіту дуже корумпованою.

 

Які ж ВНЗ так псують нам статистику та репутацію? Ви скажете всі. Та з високою ймовірністю будете праві. Але є очевидні лідери цього антирейтингу. Йтиметься про медичні та юридичні вищі навчальні заклади. Хм? Отож звідки ноги ростуть? Адже найкорумпованіші сфери – поліція, суди та медицина.

 

Антирейтинг корумпованих університетів

 

Рейтинг складений за відгуками в мережі, і є вибіркою звинувачень у корупції в частині навчання.

 1. Національний медичний університет імені О. Богомольця.
 2. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
 3. Одеський національний медичний університет.
 4. Київський національний торговельно-економічний університет.
 5. Національна академія внутрішніх справ України.
 6. Одеський університет внутрішніх справ України.
 7. Університет державної фіскальної служби України.

Далі простежується така закономірність: чим ВУЗ віддаленіший від столиці і непопулярніший у своєму обласному центрі, тим легше там вступити, але вищий за хабар за навчання (фактично, є можливість просто приносити гроші).

Цінники за здачу сесії варіюються від 200 до 500 $.

Тенденції та окремі випадки корупції у ВНЗ

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  У студентів IT спеціальностей та комп’ютерних технологій свій антирейтинг і виглядає так:

  1. Національний авіаційний університет.
  2. Вінницький національний технічний університет.
  3. Національний університет “Львівська політехніка”.
  4. Дніпровський національний університет імені О. Гончара.
  5. Національний університет “Одеська політехніка”.
  6. Харківський національний університет радіоелектроніки.

  У цих ВНЗ відсоток студентів, які періодично чи регулярно платять за складання іспитів та заліків, сягає 80-90%.  Такси різні: 500 гривень за залік, 1500 за іспит +-.

   

  Нарікають на корупцію іноземні студенти. Незважаючи на досить високий середній цінник освіти в Україні, він набагато менший за вартість навчання в Європі. Звідси велика кількість абітурієнтів з інших країн, зокрема Африки, Азії, Близького Зарубіжжя. Проблеми з мовою та нерозуміння менталітету роблять їх жертвами. Наприклад:

   

  • Нещодавно у Харківському національному університеті імені Каразіна відбулася справжня революція іноземних студентів. Вони за довірливістю (або незнанням, дурістю) оплачували навчання та сесії через місцевих «вирішувачів», а потім раптом з’ясовували, що відраховуються через несплату. Інцидент зведений нанівець і їх допустили до навчання з дотриманням умови «погасити борги». Швидше за все, гості нашої країни продублювали платежі, але вже у потрібну скарбницю.
  • Донецький медичний університет (у Кропивницькому) також нещодавно був у центрі скандалу. Іноземні студенти оформляються навчання через фірми-посередників. Тобто третя особа отримала гроші, а університет і знати про них не знає (або робить вигляд – але з юридичного погляду чистий). Згодом іноземці ставляться перед фактом відрахування.

   

  І таких історій безліч. Плюс, коли є можливість вступу іноземного, більш забезпеченого студента, місцевим абітурієнтам доводиться трохи посунутися або показати конкурентоспроможність за сумами (грошей, а не балів).

   

  Способи боротьби з корупцією у ВНЗ

   

  Реальні кроки проти шахрайства та хабарництва – скоріше рідкість. Але вони робляться. Наприклад, лідер усіх лідерів вищих навчальних закладів країни – Київський національний університет ім. Т.Шевченка – відкрив телефонну лінію для студентів, куди можна повідомити про факт хабарництва та здирства.

  Ще один крок у цьому університеті – специфіка складання письмових іспитів. У комісії два викладачі, один із яких – не викладав у цієї групи. На «чужих» вийти із хабарем складніше.

  У зазначеному вище Донецькому медичному університеті ініціювали практику укладання двостороннього контракту “студент-університет”. Тобто виключили із схеми оплати будь-яких посередників. Так іноземці будуть більше захищені, ВНЗ швидше отримає гроші з оплати (посередники також затримують платежі). Але процедура прямої співпраці може вимагати більше часу.

   

  Насамкінець

   

  Корупція в українських вузах є – це факт. Рівень боротьби з нею бажає кращого. Але й самі студенти в багатьох випадках не надто й проти полегшити собі життя і просто віддати гроші. Часто – через пряме здирство.

  Якщо ви не подужаєте якийсь предмет, завжди є вихід із ситуації. Звертайтеся до компанії «Світ Знань». Наші автори виконають на замовлення усі види студентських робіт. Вам залишиться тільки прочитати написане і сміливо йти на здачу, не несучи конверти і не випрошуючи пощади.