ТОП найгірших ВНЗ України у 2022 році ❗

24 Бер 2022
11 242

Міжнародна організація Transparency International поділилася статистикою. У всьому світі у системі освіти корупція вважається надзвичайно високою. 15-16% людей дають хабарі за навчання. В Україні цей показник вищий за середній у два (!!!) рази. І лише за скромними підрахунками становить 33%. 70% громадян України вважає нашу освіту дуже корумпованою.

Які ж ВНЗ так псують нам статистику та репутацію? Ви скажете всі. Та з високою ймовірністю будете праві. Але є очевидні лідери цього антирейтингу. Йтиметься про медичні та юридичні вищі навчальні заклади. Хм? Отож звідки ноги ростуть? Адже найкорумпованіші сфери – поліція, суди та медицина.

 

Антирейтинг корумпованих університетів

Рейтинг складений за відгуками в мережі, і є вибіркою звинувачень у корупції в частині навчання.

 1. Національний медичний університет імені О. Богомольця.
 2. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
 3. Одеський національний медичний університет.
 4. Київський національний торговельно-економічний університет.
 5. Національна академія внутрішніх справ України.
 6. Одеський університет внутрішніх справ України.
 7. Університет державної фіскальної служби України.

Далі простежується така закономірність: чим ВУЗ віддаленіший від столиці і непопулярніший у своєму обласному центрі, тим легше там вступити, але вищий за хабар за навчання (фактично, є можливість просто приносити гроші).

Цінники за здачу сесії варіюються від 200 до 500 $.

Тенденції та окремі випадки корупції у ВНЗ

У студентів IT спеціальностей та комп’ютерних технологій свій антирейтинг і виглядає так:

 1. Національний авіаційний університет.
 2. Вінницький національний технічний університет.
 3. Національний університет “Львівська політехніка”.
 4. Дніпровський національний університет імені О. Гончара.
 5. Національний університет “Одеська політехніка”.
 6. Харківський національний університет радіоелектроніки.

У цих ВНЗ відсоток студентів, які періодично чи регулярно платять за складання іспитів та заліків, сягає 80-90%.  Такси різні: 500 гривень за залік, 1500 за іспит +-.

 

Нарікають на корупцію іноземні студенти. Незважаючи на досить високий середній цінник освіти в Україні, він набагато менший за вартість навчання в Європі. Звідси велика кількість абітурієнтів з інших країн, зокрема Африки, Азії, Близького Зарубіжжя. Проблеми з мовою та нерозуміння менталітету роблять їх жертвами. Наприклад:

 • Нещодавно у Харківському національному університеті імені Каразіна відбулася справжня революція іноземних студентів. Вони за довірливістю (або незнанням, дурістю) оплачували навчання та сесії через місцевих «вирішувачів», а потім раптом з’ясовували, що відраховуються через несплату. Інцидент зведений нанівець і їх допустили до навчання з дотриманням умови «погасити борги». Швидше за все, гості нашої країни продублювали платежі, але вже у потрібну скарбницю.
 • Донецький медичний університет (у Кропивницькому) також нещодавно був у центрі скандалу. Іноземні студенти оформляються навчання через фірми-посередників. Тобто третя особа отримала гроші, а університет і знати про них не знає (або робить вигляд – але з юридичного погляду чистий). Згодом іноземці ставляться перед фактом відрахування.

І таких історій безліч. Плюс, коли є можливість вступу іноземного, більш забезпеченого студента, місцевим абітурієнтам доводиться трохи посунутися або показати конкурентоспроможність за сумами (грошей, а не балів).

 

Способи боротьби з корупцією у ВНЗ

Реальні кроки проти шахрайства та хабарництва – скоріше рідкість. Але вони робляться. Наприклад, лідер усіх лідерів вищих навчальних закладів країни – Київський національний університет ім. Т.Шевченка – відкрив телефонну лінію для студентів, куди можна повідомити про факт хабарництва та здирства.

Ще один крок у цьому університеті – специфіка складання письмових іспитів. У комісії два викладачі, один із яких – не викладав у цієї групи. На «чужих» вийти із хабарем складніше.

У зазначеному вище Донецькому медичному університеті ініціювали практику укладання двостороннього контракту “студент-університет”. Тобто виключили із схеми оплати будь-яких посередників. Так іноземці будуть більше захищені, ВНЗ швидше отримає гроші з оплати (посередники також затримують платежі). Але процедура прямої співпраці може вимагати більше часу.

 

Насамкінець

Корупція в українських вузах є – це факт. Рівень боротьби з нею бажає кращого. Але й самі студенти в багатьох випадках не надто й проти полегшити собі життя і просто віддати гроші. Часто – через пряме здирство.

Якщо ви не подужаєте якийсь предмет, завжди є вихід із ситуації. Звертайтеся до компанії «Світ Знань». Наші автори виконають на замовлення усі види студентських робіт. Вам залишиться тільки прочитати написане і сміливо йти на здачу, не несучи конверти і не випрошуючи пощади.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами