ТОП найгірших ВНЗ України у 2022 році ❗

24 Бер 2022
6 566

Міжнародна організація Transparency International поділилася статистикою. У всьому світі у системі освіти корупція вважається надзвичайно високою. 15-16% людей дають хабарі за навчання. В Україні цей показник вищий за середній у два (!!!) рази. І лише за скромними підрахунками становить 33%. 70% громадян України вважає нашу освіту дуже корумпованою.

Які ж ВНЗ так псують нам статистику та репутацію? Ви скажете всі. Та з високою ймовірністю будете праві. Але є очевидні лідери цього антирейтингу. Йтиметься про медичні та юридичні вищі навчальні заклади. Хм? Отож звідки ноги ростуть? Адже найкорумпованіші сфери – поліція, суди та медицина.

 

Антирейтинг корумпованих університетів

Рейтинг складений за відгуками в мережі, і є вибіркою звинувачень у корупції в частині навчання.

  1. Національний медичний університет імені О. Богомольця.
  2. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
  3. Одеський національний медичний університет.
  4. Київський національний торговельно-економічний університет.
  5. Національна академія внутрішніх справ України.
  6. Одеський університет внутрішніх справ України.
  7. Університет державної фіскальної служби України.

Далі простежується така закономірність: чим ВУЗ віддаленіший від столиці і непопулярніший у своєму обласному центрі, тим легше там вступити, але вищий за хабар за навчання (фактично, є можливість просто приносити гроші).

Цінники за здачу сесії варіюються від 200 до 500 $.

Тенденції та окремі випадки корупції у ВНЗ

У студентів IT спеціальностей та комп’ютерних технологій свій антирейтинг і виглядає так:

  1. Національний авіаційний університет.
  2. Вінницький національний технічний університет.
  3. Національний університет “Львівська політехніка”.
  4. Дніпровський національний університет імені О. Гончара.
  5. Національний університет “Одеська політехніка”.
  6. Харківський національний університет радіоелектроніки.

У цих ВНЗ відсоток студентів, які періодично чи регулярно платять за складання іспитів та заліків, сягає 80-90%.  Такси різні: 500 гривень за залік, 1500 за іспит +-.

 

Нарікають на корупцію іноземні студенти. Незважаючи на досить високий середній цінник освіти в Україні, він набагато менший за вартість навчання в Європі. Звідси велика кількість абітурієнтів з інших країн, зокрема Африки, Азії, Близького Зарубіжжя. Проблеми з мовою та нерозуміння менталітету роблять їх жертвами. Наприклад:

  • Нещодавно у Харківському національному університеті імені Каразіна відбулася справжня революція іноземних студентів. Вони за довірливістю (або незнанням, дурістю) оплачували навчання та сесії через місцевих «вирішувачів», а потім раптом з’ясовували, що відраховуються через несплату. Інцидент зведений нанівець і їх допустили до навчання з дотриманням умови «погасити борги». Швидше за все, гості нашої країни продублювали платежі, але вже у потрібну скарбницю.
  • Донецький медичний університет (у Кропивницькому) також нещодавно був у центрі скандалу. Іноземні студенти оформляються навчання через фірми-посередників. Тобто третя особа отримала гроші, а університет і знати про них не знає (або робить вигляд – але з юридичного погляду чистий). Згодом іноземці ставляться перед фактом відрахування.

І таких історій безліч. Плюс, коли є можливість вступу іноземного, більш забезпеченого студента, місцевим абітурієнтам доводиться трохи посунутися або показати конкурентоспроможність за сумами (грошей, а не балів).

 

Способи боротьби з корупцією у ВНЗ

Реальні кроки проти шахрайства та хабарництва – скоріше рідкість. Але вони робляться. Наприклад, лідер усіх лідерів вищих навчальних закладів країни – Київський національний університет ім. Т.Шевченка – відкрив телефонну лінію для студентів, куди можна повідомити про факт хабарництва та здирства.

Ще один крок у цьому університеті – специфіка складання письмових іспитів. У комісії два викладачі, один із яких – не викладав у цієї групи. На «чужих» вийти із хабарем складніше.

У зазначеному вище Донецькому медичному університеті ініціювали практику укладання двостороннього контракту “студент-університет”. Тобто виключили із схеми оплати будь-яких посередників. Так іноземці будуть більше захищені, ВНЗ швидше отримає гроші з оплати (посередники також затримують платежі). Але процедура прямої співпраці може вимагати більше часу.

 

Насамкінець

Корупція в українських вузах є – це факт. Рівень боротьби з нею бажає кращого. Але й самі студенти в багатьох випадках не надто й проти полегшити собі життя і просто віддати гроші. Часто – через пряме здирство.

Якщо ви не подужаєте якийсь предмет, завжди є вихід із ситуації. Звертайтеся до компанії «Світ Знань». Наші автори виконають на замовлення усі види студентських робіт. Вам залишиться тільки прочитати написане і сміливо йти на здачу, не несучи конверти і не випрошуючи пощади.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами