Що писати у ступені науковій вивченості теми диплома?

29 Лип 2022
2 020

У вступі дипломної роботи не лише обґрунтовується актуальність, визначається об’єкт та предмет дослідження, а також формулюються цілі та завдання, а й визначається ступінь вивченості теми. Це діє не лише на дипломні роботи, а й на курсові, магістерські роботи, дисертаційні дослідження, наукові статті.

 

“Ступінь наукової розробленості теми дослідження”: що це таке?

У цій частині вступу відображається, хто і коли раніше вивчав цю тему, і які висновки були отримані в результаті проведених досліджень. При написанні цієї частини дипломної роботи студент досягає відразу кількох цілей:

 • зібрати воєдино всі існуючі точки зору на те чи інше наукове питання, щоб визначити своє місце в ніші та чіткіше викласти суб’єктивну позицію, підтримавши при цьому (можливо) когось із попередніх досліджень. Або, навпаки, піддати чиїсь ідеї конструктивній критиці. При цьому відбувається конкретизація проблеми, визначення кола вчених та використовуваної ними методології та призми наукової проблеми. Особливо це актуально, коли тема вже багато разів розглядалася у працях вчених, і за якими накопичилося чимало джерел.

Дипломна робота – це самостійне наукове дослідження, яке повинно мати теоретичну та практичну цінність, а не бути “переливанням з пустого в порожнє”

 • продемонструвати науковому керівнику та членам комісії на захисті вміння структурувати матеріал та відмінне розуміння теми роботи. Студент повинен добре володіти матеріалом та знати всі дослідження, які проводились раніше та стосуються теми його роботи. Більш глибоке розуміння та аналіз дозволять уникнути “винаходу велосипеда”. При такому підході також не доведеться хвилюватися про унікальність роботи чи плагіат;
 • ознайомлення читачів із досягненнями, які вже є у цій галузі.

 

Як визначити та написати ступінь розробленості теми дипломної роботи?

Щоб продемонструвати актуальність обраної теми, варто підкреслити, що раніше вона вивчалася досить відомими вченими в тій чи іншій сфері. Чим більше відомих прізвищ згадати, тим виграшніше буде виглядати текст роботи в очах наукового керівника та комісії.

Як саме писати цю частину роботи кожен вирішує сам. Хтось першими вказує вітчизняних авторів, хтось зарубіжних, хтось використовує хронологічний метод при вибудовуванні “списку вчених та їх праць”, хтось викладає в порядку переходу від загального до приватного щодо вивчення теми і т.д.

Найкраще уточнити у наукового керівника як правильніше оформити цю частину роботи. Вимоги у всіх різні і часом навіть на одній кафедрі підходи можуть відрізнятись. Це дозволить уникнути проблем після здачі роботи та у разі чого буде аргументом перед комісією у разі зауважень від її членів.

Для надання академічності цієї частини роботи, рекомендується використовувати в тексті усталені роками словосполучення на кшталт:

 • “Проблемі (тут необхідно написати тему вашої роботи) були присвячені праці (вказується хтось із учених вивчав цю тему)…”;
 • “(предмет дослідження) піднімався у роботах таких відомих вчених, як…”;
 • “Істотний внесок у розвиток науки (галузі тощо) зробили вчені…” тощо.

 

Студенту, звичайно ж, необхідно буде дати і коротку характеристику згаданим працям. Деталізувати розробленість можна, використовуючи словосполучення такі як:

 • “У цих дослідженнях відображено характер…”;
 • “У роботах цього вченого аналізувалися наступні аспекти цікавого для нас явища…”;
 • “Роботи вчених сприяли вивченню…” тощо.

 

Визначити наявність прогалин, недостатню вивченість проблематики можна за допомогою наступних словосполучень:

 • “Незважаючи на те, що проблемі було присвячено багато робіт, є деякі моменти, які потребують більш глибокого вивчення тощо”.

 

Не можна сказати, що ця частина дипломної є надто складною, проте вона вимагає досить глибокого розуміння досліджуваної теми та чимало часу на аналіз. При цьому студенти все ж таки іноді роблять помилки такого плану:

 1. Неуважно підходять до збору джерел та вказують усі поспіль, у тому числі роботи, які не мають прямого відношення до проблеми.
 2. Не вказують ступінь вирішення проблеми у роботах вчених. Багато хто часто лише перераховує наукові праці, не вказуючи при цьому їх значущість. Це, по-перше, неправильно, а по-друге, висока ймовірність, що студент просто скопіює у когось список учених і не факт, що він буде правильним.
 3. Не формулюють своє бачення для вирішення проблеми та розвитку науки, адже саме в цьому полягає мета диплому.
 4. Вказують авторів, чиї наукові праці не використовувалися під час написання роботи.

Якщо розібратися з усіма премудростями написання дипломної роботи самостійно не виходить, залишайте заявку на сайті «Світу Знань» або телефонуйте. Ми із задоволенням допоможемо впоратися з таким важливим завданням у житті кожного студента. З нашими досвідченими авторами будь-яка проблема вирішувана. Ми гарантуємо не лише професійний підхід до написання випускної кваліфікаційної роботи, а й дотримання термінів, доступні ціни та повну конфіденційність.

Замовити дипломну роботу у нас варто не лише тим, кому написання дипломної виявилося “не по зубах”, а тим, хто просто цінує свій час. Тільки уявіть, скільки часу потрібно на підбір актуальної літератури на тему дослідження, її аналіз, підготовку якісного матеріалу та його оформлення відповідно до методичних рекомендацій кафедри тощо. Особливо це актуально для тих, хто вже розпочав свою кар’єру або ж здобуває другу освіту і просто не має часу на те, щоб і працювати, і вчитися.

 

Яким має бути за обсягом ступінь наукової розробленості теми дипломної роботи?

 • Імперативних вказівок щодо цього немає. Все залежить від актуальності теми, спеціальності та обраної теми. У середньому вона займає близько 2-4 сторінок.

Яким має бути порядок згадування вчених у мірі наукової розробленості?

 • Все залежить від бажання автора та бачення його наукового керівника щодо цього. Можна використовувати хронологічний метод викладу, згадувати авторів за алфавітом, ділити за географічною ознакою тощо.
Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами