Додаток до диплому – правила оформлення
Щоденник звіту з практики – як написати правильно?
Навчальний процес у більшості вищих навчальних закладів України орієнтований на вивчення теорії, внаслідок чого випускники не готові до трудової діяльності, незважаючи на наявність диплома. Щоб хоч трохи продемонструвати їм специфіку їхньої майбутньої роботи та ознайомити з основними її моментами у навчальних планах передбачено проходження практики (залежно від курсу та рівня знань студента практика може бути ознайомчою, переддипломною тощо).
Так як проходження практики є частиною навчального процесу, то контроль за її виконанням також залишається за співробітниками ВНЗ. Для його здійснення передбачено процедуру захисту практики, якій передує обов’язкове заповнення щоденника практики (у деяких випадках також необхідно надати звіт про проходження практики та характеристику).
Що таке щоденник звіту з практики?
Щоденник практики є звичайною книжкою формату А5, яка практично вся вичерчена різними таблицями і має багато пустографок. Поглянувши вперше на нього можна розгубитися, адже така письмова робота абсолютно не схожа на жодний з варіантів письмових робіт, до яких звикли студенти за роки навчання у ВНЗ. Однак, насправді, все так страшно – у щоденнику в основному містяться таблиці, до яких вносяться види робіт, які виконує студент та проставляються дати.
Зазвичай щоденник практики видають в університеті у роздрукованому вигляді, проте іноді його доводиться роздруковувати самостійно з методичних рекомендацій. Цей момент краще уточнити одразу у керівника практики з університету.
Навіщо потрібен щоденник звіту з практики?
Заповнений щоденник практики – допуск до її захисту в університеті. Від того, наскільки чітко і скрупульозно все буде прописано, залежить оцінка. Зрозуміло, що дискусію з комісією ніхто не скасовував і в багатьох ВНЗ одного лише щоденника буде недостатньо, але все-таки без щоденника точно нічого не вийде. Варто зазначити, що у щоденнику ведуться не лише записи самим студентом, а й проставляються печатки ВНЗ, який відправив студента на практику, та печатка бази практики. Також у щоденнику пишуть свої “відгуки” керівники з обох боків.
Як правильно заповнити щоденник звіту з практики – основні моменти
Щоб заповнити щоденник практики, слід:
- порахувати кількість днів, протягом яких студент проходить практику. Дані можна знайти у наказі на практику – терміни варіюються від 2 до 8 тижнів;
- переглянути приклад заповненого щоденника (його можна попросити у керівника практики від університету);
- заповнити щоденник за аналогією.
При проставленні дат варто бути акуратними і не захопитися процесом, проставляючи всі числа поспіль, забувши про вихідні та кінець місяця (якщо практика потрапить на такий період).
Зазвичай у щоденнику практики прописуються такі пункти (ну чи щось схоже, адже все залежить від спеціальності, місця проходження практики та її виду):
- знайомство з базою проходження практики та безпосереднім керівником практики на місці її проходження;
- оформлення документів, які необхідні для безперешкодного проходу на базу практики;
- ознайомлення з основними внутрішніми документами, що регламентують порядок роботи у тій чи іншій установі;
- складання короткої характеристики підприємства;
- визначення основних завдань, що ставляться перед співробітниками того чи іншого сектора (підрозділи);
- складання звіту тощо.
Для студентів, які навчаються на юридичному факультеті, актуальним є включення таких пунктів, як ознайомлення з юридичними аспектами діяльності організації, вивчення архіву організації, участь в укладанні договору, розробка доповнень до договору тощо. Для майбутніх бухгалтерів та економістів актуальним буде вивчення особливостей заповнення видаткових та прибуткових накладних, збір звітів з операційної діяльності компанії тощо.
Помилки під час заповнення щоденника звіту з практики
Перша і найголовніша помилка, яку припускаються багато студентів – нерегулярне заповнення щоденника, що призводить потім до судомних спроб відновити в пам’яті пропущені дні і т.д. Як результат:
- відсутність повного переліку виконаних завдань та заходів, що відбулися за участю студента, за період його перебування на базі проходження практики;
- відсутність інформації щодо роботи в окремі дні. Якщо якісь дні не відображені в щоденнику, це свідчить про те, що студент у цей час був відсутній на базі. “Прогул” може бути виправданий виключно наявністю довідки про хворобу від лікаря;
- відсутність цілісності подачі матеріалу;
- дублювання видів робіт, які виконувались практикантом (звісно, все могло бути так насправді, проте у звіті все має бути красиво – варто використовувати синоніми для збагачення способу подачі матеріалу) тощо.
Хто має підписати щоденник звіту з практики?
У щоденнику звіту з практики, як правило, потрібні підписи від:
- керівника практики від університету (засвідчується печаткою ВНЗ). Зазвичай цей підпис на першій сторінці виступає чимось на кшталт “направлення” студента. Також куратор підписує щоденник на останній сторінці, де дає характеристику виконаної студентом роботі (скрупозності прописування звіту, комунікації з ним у процесі проходження тощо). Тут куратор ґрунтується на власних переконаннях, сформованих на основі отриманих даних від самого студента, а також враховує характеристику практиканта, яку дає йому керівник практики на місці її проходження;
- керівника практики від бази проходження практики. Зазвичай цей підпис також ставиться на першій сторінці (кілька разів) і нею фіксується початок практики та її завершення. Також підпис ставиться навпроти кожного дня у таблиці та після характеристики практиканта. Зазвичай, у щоденнику місця чітко визначені, тому труднощів виникнути має;
- іноді у щоденнику є сторінка, в якій прописується відкликання комісії, яка брала захист практики (тоді потрібні підписи всіх її членів).
Відсутність печатки організації не є підставою для відмови університету у прийнятті щоденника та у допуску студента до захисту.
Який відсоток унікальності має бути у звіту з практики?
Тут все залежить від індивідуальних вимог, які передбачені ВНЗ. Щоб заповнення щоденника не розтягнулося на необмежений час і документ було підготовлено вчасно, варто заздалегідь уточнити цей момент у куратора. Зазвичай, коректне оформлення щоденника (заповнення всіх граф та таблиць) та своєчасне його здавання – все, що потрібно. Як правило, вищі навчальні заклади не перевіряють щоденники практики на плагіат тощо. Але якщо вам не пощастило, слід звичайно ж про це подбати.
Як підвищити унікальність тексту?
Якщо унікальність тексту все ж таки є важливим моментом, який враховується при захисті, тоді звичайно варто подбати про те, щоб вона була на потрібному рівні. Підвищити унікальність тексту можна так:
- використовувати синоніми. Тут не та ж історія, що з науковими роботами та ВКР, наприклад, синонімайзери будуть дуже доречними і виручають у скрутний момент;
- більше інформації про організацію, де відбувається практика. Навіть якщо студентів кілька, у будь-якому разі навряд чи буде такий збіг, що про компанію все буде написано слово в слово.
Практика – це захоплююче та цікаво, а щоденник практики – не такий страшний, як його собі уявляють. Розібратися в тому, що і як писати достеменно зможе кожен, просто комусь на це може знадобитися більше часу. А якщо часу чи бажання немає, то завжди можна замовити звіт з практики в нашій компанії. Ми гарантуємо, що все буде підготовлено у чітко обумовлені терміни та буде “на висоті”. При цьому ціна на цю послугу відрізняється доступністю для студентів, що не може не радувати. Сумніваєтесь? Тоді швидше залишайте заявку та замовляйте звіт у наших спеціалістів.
- Чи можна писати щодня одне й те саме, якщо до інших робіт студента не допускали?
Можна, проте варто все ж таки максимально урізноманітнити мову, щоб це не сильно впадало в очі.
- Скільки часу потрібно на підготовку щоденника?
Все індивідуально, оскільки залежить від виду практики, змісту щоденника, індивідуальних вимог університету тощо.
- Щоденник практики та звіт практики – це те саме?
Ні, це різні документи. Однак, вони між собою схожі, щоденник є свого роду “скороченим варіантом звіту” (щоправда, має свої особливості у вигляді наявності печаток і підписів від представника бази проходження практики, куратора від ВНЗ тощо).
Популярні питання
Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.
Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.
Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.
Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.
Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.
Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.
Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.
Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.
Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.