Переваги та недоліки життя у гуртожитку

11 Сер 2022
3 632

За Ліцензійними умовами освітньої діяльності в Україні вищі навчальні заклади мають забезпечувати студентів місцями у гуртожитках щонайменше на 70%. Але на практиці змусити ВНЗ приймати абітурієнтів, враховуючи ліжко-місця, неможливо. Насправді добре, якщо хоча б третина студентів можуть жити в гуртожитках і економити на оренді. Якщо ви – серед них, давайте разом розглянемо, як обирати гуртожиток і на що звернути увагу.

 

Варіанти проживання для студентів

Орендована квартира, гуртожиток свого університету, інший гуртожиток, своє чи батьківське житло – ось і всі варіанти проживання для студентів під час навчання. Останнім, звичайно, пощастило найбільше (можливо). Зате вони, як і квартиронаймачі, ніколи не зможуть розповідати цікаві й неймовірні історії з серії – «як я жив в гуртожитку». Насамперед на гуртожитки можуть розраховувати студенти з інших міст, аспіранти, курсанти та пільгові категорії, у тому числі абітурієнти з малозабезпечених та багатодітних сімей, тимчасові переселенці. Якщо це не суперечить умовам договору – іноземні громадяни теж. А ось чи варто жити у гуртожитку, вони вирішують самі.

 

На що звертати увагу при заселенні до гуртожитку?

Є два основні типи студентських гуртожитків – коридорні та блокові. Так ось, перший варіант – гірше не вигадаєш. Це а-ля радянський тип, як для роботяг позаминулого століття. По коридору вздовж розташовано багато кімнат (зауважте, дуже мініатюрних) і на поверсі одна кухня, один загальний санвузол.

На увагу заслуговують гуртожитки блочного типу. Вони дуже схожі на сімейні, тобто комфортніші для життя. На одному поверсі розташовано кілька блоків, у кожному з яких по 2-3 кімнати та на один блок один санвузол лише для цих кімнат. Формат нагадує недорогі готелі та хостели.

Якщо вибір є, звертайте увагу на цю характеристику. Як правило, не всі ВНЗ надають такий вибір. Якщо самостійно підшукуєте варіанти, тоді тільки другий, і на менше не погоджуйтесь

Плюси та мінуси проживання у гуртожитку

Почнемо з негативних моментів:

  1. Велике скупчення людей. Суспільство – це пекло для інтровертів та особистостей з тонкою душевною організацією. Плюс кімнатні діти, які ще вчора жили у своїх розкішних кімнатах, може вперше стикаються з такими умовами.
  2. Один санвузол та душова кімната на безліч людей. Навіть для блоку це дуже жорстоко. Але такі є реалії. Добре, якщо сусіди охайні, і студент не має підвищеного порога гидливості. Плюс, у годину пік черга на водні процедури змінює плани, особливо термінові.
  3. Постійний шум та гул. І у мешканців свої ритми та потреби. Хтось прийшов з пари, а комусь тільки йти. Хтось смажить картоплю, а комусь нема де підготуватися до пари. Плюс нескінченні розмови – ніхто ж не мовчатиме цілодобово.
  4. Обмеження та заборони. Це необхідно для підтримання порядку, але студентам та їхнім гостям радості мало від комендантського часу, чергування, графіків прибирання. А зачинені двері після 23:00 загалом змушують жити за принципом – хто не встиг, той запізнився.

 

А тепер давайте перейдемо до плюсів. Вони є, і їх чимало:

  • Економія. Величезна економія. Варто лише співвіднести ціни на орендовані квартири в обласних центрах і, особливо в столиці, із вартістю кімнати в гуртожитку – і шок контент забезпечений. Вивільнені гроші можна спрямувати з користю, і навіть на оплату того самого навчання.
  • Близькість до університету та його головних корпусів. Як правило, освітня інфраструктура шикується грамотно, з прив’язкою до навчальних блоків, щоб можна було швидко доїхати або навіть дійти на пари, бібліотеки, кафедри. Економія на дорозі, плюс економія часу студента.
  • Веселощі, спілкування, компанії. Нудно точно не буде. А якщо грамотно подати себе і вловити удачу за хвіст, можна стати частиною справжньої дружньої компанії. Хтось смачно готує, хтось душа колективу, хтось бере на себе функцію завгоспу (ось однозначно в гуртожитку є такі), хтось як масовик-витівник тримає всі свята. Результат – живе безцінне спілкування.

Кажуть, ти не був студентом, якщо не пожив у гуртожитку. Щось у цьому є. Якщо з’явилася така нагода – спробувати варто. Зрештою, гуртожиток завжди можна змінити на квартиру, а ось знайти місця в кімнаті в середині року – неможливо.

 

Як вижити в гуртожитку: корисні лайфхаки

  1. Встановіть добрі стосунки із сусідами. Мінімум – нейтрально-дружелюбні. Навіть якщо вони розкидають шкарпетки по кімнаті.
  2. Домовляйтесь. Завжди. Відчуйте себе дипломатом під час переговорів G7. Ви думаєте легко їм? З пандемією та фінансовою кризою борються, а вам потрібно лише делікатно відстояти своє право на особистий кухоль.
  3. Товаришуйте з вахтерами-комендантами. Світові люди (не завжди, звісно) та головні суб’єкти гуртожитку. Здобувши їхню прихильність, можна розраховуватися на комфорт і, при необхідності, провести в гуртожиток друга/подругу, самому запізнитися.
  4. Усміхайтеся. Є науково доведений закон: посмішка іншого викликає усмішку у відповідь – і так вас навряд чи огріють сковородою. Цей ефект називається емоційна емпатія. Але, звичайно, зловтішні та єхидні посмішки тут не спрацьовують.
  5. Підтримуйте порядок. Принцип творчого безладдя загрожує справжнім свинарником. Забирайте за собою речі, залишки їжі, мийте посуд і чергуйте за графіком. Неприємно? Рукавички та антисептики нейтралізують бактерії. Як сказав одного разу якийсь князь – прибирати бруд не соромно, соромно жити у бруді.
  6. Не чіпайте чуже без дозволу. Цьому ще в дитячому садку навчають, але у студентському гуртожитку, як у бермудському трикутнику, все пропадає. Особливо їжа та цінні речі. Так от, не будьте одним із розкрадачів, уважно стежте за своїм і не плутайте з чужим. Це запорука поваги у колективі.

Головне правило – залишайтеся людиною! Прикидатися кимось, ким ти не є насправді – недалекоглядне рішення в умовах гуртожитку. Вижити в такому ритмі та пресингу емоцій можна лише залишаючись чесним та справжнім перед самим собою. А якщо виникнуть труднощі з навчанням, підготовкою завдань, ви завжди можете звернутися до компанії «Світ Знань» та замовити дипломну роботу чи будь-яку іншу студентську роботу.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Популярні питання

    Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

    Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

    Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

    Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

    Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

    Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

    Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

    Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

    Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами