Переваги та недоліки життя у гуртожитку

11 Сер 2022
1 268

За Ліцензійними умовами освітньої діяльності в Україні вищі навчальні заклади мають забезпечувати студентів місцями у гуртожитках щонайменше на 70%. Але на практиці змусити ВНЗ приймати абітурієнтів, враховуючи ліжко-місця, неможливо. Насправді добре, якщо хоча б третина студентів можуть жити в гуртожитках і економити на оренді. Якщо ви – серед них, давайте разом розглянемо, як обирати гуртожиток і на що звернути увагу.

 

Варіанти проживання для студентів

Орендована квартира, гуртожиток свого університету, інший гуртожиток, своє чи батьківське житло – ось і всі варіанти проживання для студентів під час навчання. Останнім, звичайно, пощастило найбільше (можливо). Зате вони, як і квартиронаймачі, ніколи не зможуть розповідати цікаві й неймовірні історії з серії – «як я жив в гуртожитку». Насамперед на гуртожитки можуть розраховувати студенти з інших міст, аспіранти, курсанти та пільгові категорії, у тому числі абітурієнти з малозабезпечених та багатодітних сімей, тимчасові переселенці. Якщо це не суперечить умовам договору – іноземні громадяни теж. А ось чи варто жити у гуртожитку, вони вирішують самі.

 

На що звертати увагу при заселенні до гуртожитку?

Є два основні типи студентських гуртожитків – коридорні та блокові. Так ось, перший варіант – гірше не вигадаєш. Це а-ля радянський тип, як для роботяг позаминулого століття. По коридору вздовж розташовано багато кімнат (зауважте, дуже мініатюрних) і на поверсі одна кухня, один загальний санвузол.

На увагу заслуговують гуртожитки блочного типу. Вони дуже схожі на сімейні, тобто комфортніші для життя. На одному поверсі розташовано кілька блоків, у кожному з яких по 2-3 кімнати та на один блок один санвузол лише для цих кімнат. Формат нагадує недорогі готелі та хостели.

Якщо вибір є, звертайте увагу на цю характеристику. Як правило, не всі ВНЗ надають такий вибір. Якщо самостійно підшукуєте варіанти, тоді тільки другий, і на менше не погоджуйтесь

Плюси та мінуси проживання у гуртожитку

Почнемо з негативних моментів:

 1. Велике скупчення людей. Суспільство – це пекло для інтровертів та особистостей з тонкою душевною організацією. Плюс кімнатні діти, які ще вчора жили у своїх розкішних кімнатах, може вперше стикаються з такими умовами.
 2. Один санвузол та душова кімната на безліч людей. Навіть для блоку це дуже жорстоко. Але такі є реалії. Добре, якщо сусіди охайні, і студент не має підвищеного порога гидливості. Плюс, у годину пік черга на водні процедури змінює плани, особливо термінові.
 3. Постійний шум та гул. І у мешканців свої ритми та потреби. Хтось прийшов з пари, а комусь тільки йти. Хтось смажить картоплю, а комусь нема де підготуватися до пари. Плюс нескінченні розмови – ніхто ж не мовчатиме цілодобово.
 4. Обмеження та заборони. Це необхідно для підтримання порядку, але студентам та їхнім гостям радості мало від комендантського часу, чергування, графіків прибирання. А зачинені двері після 23:00 загалом змушують жити за принципом – хто не встиг, той запізнився.

 

А тепер давайте перейдемо до плюсів. Вони є, і їх чимало:

 • Економія. Величезна економія. Варто лише співвіднести ціни на орендовані квартири в обласних центрах і, особливо в столиці, із вартістю кімнати в гуртожитку – і шок контент забезпечений. Вивільнені гроші можна спрямувати з користю, і навіть на оплату того самого навчання.
 • Близькість до університету та його головних корпусів. Як правило, освітня інфраструктура шикується грамотно, з прив’язкою до навчальних блоків, щоб можна було швидко доїхати або навіть дійти на пари, бібліотеки, кафедри. Економія на дорозі, плюс економія часу студента.
 • Веселощі, спілкування, компанії. Нудно точно не буде. А якщо грамотно подати себе і вловити удачу за хвіст, можна стати частиною справжньої дружньої компанії. Хтось смачно готує, хтось душа колективу, хтось бере на себе функцію завгоспу (ось однозначно в гуртожитку є такі), хтось як масовик-витівник тримає всі свята. Результат – живе безцінне спілкування.

Кажуть, ти не був студентом, якщо не пожив у гуртожитку. Щось у цьому є. Якщо з’явилася така нагода – спробувати варто. Зрештою, гуртожиток завжди можна змінити на квартиру, а ось знайти місця в кімнаті в середині року – неможливо.

 

Як вижити в гуртожитку: корисні лайфхаки

 1. Встановіть добрі стосунки із сусідами. Мінімум – нейтрально-дружелюбні. Навіть якщо вони розкидають шкарпетки по кімнаті.
 2. Домовляйтесь. Завжди. Відчуйте себе дипломатом під час переговорів G7. Ви думаєте легко їм? З пандемією та фінансовою кризою борються, а вам потрібно лише делікатно відстояти своє право на особистий кухоль.
 3. Товаришуйте з вахтерами-комендантами. Світові люди (не завжди, звісно) та головні суб’єкти гуртожитку. Здобувши їхню прихильність, можна розраховуватися на комфорт і, при необхідності, провести в гуртожиток друга/подругу, самому запізнитися.
 4. Усміхайтеся. Є науково доведений закон: посмішка іншого викликає усмішку у відповідь – і так вас навряд чи огріють сковородою. Цей ефект називається емоційна емпатія. Але, звичайно, зловтішні та єхидні посмішки тут не спрацьовують.
 5. Підтримуйте порядок. Принцип творчого безладдя загрожує справжнім свинарником. Забирайте за собою речі, залишки їжі, мийте посуд і чергуйте за графіком. Неприємно? Рукавички та антисептики нейтралізують бактерії. Як сказав одного разу якийсь князь – прибирати бруд не соромно, соромно жити у бруді.
 6. Не чіпайте чуже без дозволу. Цьому ще в дитячому садку навчають, але у студентському гуртожитку, як у бермудському трикутнику, все пропадає. Особливо їжа та цінні речі. Так от, не будьте одним із розкрадачів, уважно стежте за своїм і не плутайте з чужим. Це запорука поваги у колективі.

Головне правило – залишайтеся людиною! Прикидатися кимось, ким ти не є насправді – недалекоглядне рішення в умовах гуртожитку. Вижити в такому ритмі та пресингу емоцій можна лише залишаючись чесним та справжнім перед самим собою. А якщо виникнуть труднощі з навчанням, підготовкою завдань, ви завжди можете звернутися до компанії «Світ Знань» та замовити дипломну роботу чи будь-яку іншу студентську роботу.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами