
Як написати мотиваційний лист — зразок 2025, структура, поради, приклади
Бібліографічний список – обов’язковий структурний елемент дипломних робіт. Його складання приносить досить клопоту. Важлива грамотність, послідовність, знання тонкощів написання і розташування кожної коми. Ігнорування правил і вимог часто призводить до доопрацювання.
Головним орієнтиром при складанні списку використаних джерел є ДСТУ 8302: 15. Інформацію про кількість матеріалу й інші особливості можна взяти в методичних рекомендаціях.
Універсальні правила:
Важливий аспект – реальність і достовірність. Не можна придумати, додумати, дописати чи вказати неточні відомості.
Підбір і угрупування літератури починається на першій стадії написання. В кінці автор має впорядкувати наявні дані. Є певна послідовність розміщення:
Питома частка джерел чітко не позначається. Практика показує, що важливо робити акцент на авторитетних наукових статтях і електронних ресурсах. Вони повинні займати приблизно третину загального обсягу.
Важливо! Є три варіанти розміщення: алфавітний, хронологічний і в міру значущості в тексті. Перший спосіб більш кращий.
Бібліографічна інформація відображає такі елементи:
Залежно від типу джерела будь-який пункт може не відображатися. Наприклад, для того, щоб правильно позначити Закон України, автор, природно, не вказується. Тут не може бути прізвищ. Такий пункт, як інформація про пояснення або доповнення назви, потрібен рідко.
Теорія – це добре. Але краще один раз побачити і порівняти, ніж сто разів почути. Наведемо кілька прикладів за категоріями.
Іванов А. А. Транспортна політика та логістика в період ринкової трансформації: монографія. Суми: СНАЕУ, 2013, 384 с.
Тихонов В. Н., Яковлева А. К. Управління персоналом в умовах кризи: навч. пос. Вид. 3-е, перероб. і доп. Київ, 2011. 345 с.
Енциклопедія історії України: в 10т. / Ред. Рада: В. М. Литвин (голова) та ін.; НАН історії України, Ін-т історії України. Київ: Освіта, 2011. Т.9, 654 с.
Про затвердження Порядку забезпечення доступу вищих навчальних закладів та наукових установ, які знаходяться в сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних: наказ М-ва освіти і науки України від 2 серп. 2017 р № 1110. Вища школа. 2017. № 7. С. 107.
Бібліографічне оформлення матеріалів з електронних джерел має свою специфіку. Ресурси бувають локального і віддаленого доступу. Про виду інформації є поділ на електронні дані та електронні програми, а також просто дані і програми.
Джерелом даних для складання бібліографічного опису такого ресурсу є головна сторінка порталу чи сайту, програма, основне меню, титульний екран. Тут потрібно виокремити таку інформацію:
Відповідно до ДСТУ 7157 за необхідності можна використовувати додаткові джерела відомостей – на етикетці або фізичному носії, коробці, конверті, технічної документації.
Важливо! У примітці обов’язково вказуються технічні специфікації ресурсу: системні вимоги, дані про доступ, дата поновлення; електронна адреса; дата звернення.
Для написання дипломної роботи з історії, наприклад, можуть стати в нагоді архівні документи. Їх вказівка в списку літератури має свою специфіку. Потрібно ідентифікувати матеріал і конкретизувати його місцезнаходження – в бібліотеці, в музеї, в архіві тощо.
Основою служать загальні правила складання, з урахуванням таких моментів:
Приклад. Матеріали Ради Народних Комісарів Української Народної Республіки // ЦДАВО України (Центр. Держ. Архів вищих. Органів влади і упр. України). Ф. 1052. ОП2. Д. 8-13. копія; Ф. 1056. Оп. 3. Д. 4-5.
Підготовка будь-студентської роботи пройде без проблем, якщо ви звернетеся в компанію «Світ Знань». У нас можна замовити дипломну роботу “під ключ”.
Ціна на курсові дипломи на замовлення залежить від величезної кількості факторів, серед них у тому числі: вид письмової роботи (курсова робота коштує менше, ніж магістерська або диплом), спеціальність та тема дослідження, термін за який робота буде виконана, вимоги до письмової роботи (кількість сторінок, потрібний показник унікальності тощо). Усе це впливає вартість студентської роботи.
Замовити курсову роботу, дипломну, підготовку звіту з практики у “Світ Знань” ви можете за телефоном, через месенджер, у нашому офісі у столиці. Також ви можете заповнити форму зворотного зв’язку на сайті, і менеджери обов’язково передзвонять вам та зафіксують замовлення на написання курсової роботи на замовлення, підготовку звіту з практики тощо.
Внести оплату за курсову роботу, дипломну роботу і не тільки можете в офісі в Києві готівкою або перерахувавши гроші на розрахунковий рахунок компанії. Все максимально зручно та комфортно для замовників із різних міст країни, і часу на це витрачати багато не треба буде.
Формування заявки на сайті або телефоном вас ні до чого не зобов’язує, рішення про співпрацю приймається на етапі внесення передоплати за написання роботи, тому якщо ціна не влаштувала вас, то ви не оплачуватимете її. При цьому сам алгоритм співпраці передбачає наступне – спочатку ви залишаєте заявку на курсову роботу, дипломні роботи або інший текст, після менеджер шукає найбільш відповідного автора для виконання роботи та озвучує вам вартість роботи. Якщо наступна підходить, то ви вносите 50% і автор починає роботу. Залишок за дипломну роботу і не тільки вноситься тоді, коли буде готова робота.
Про те, що нам можна довіряти, свідчать відгуки задоволених клієнтів. У нас на сайті, а також на різних незалежних ресурсах ви можете побачити відгуки, в яких зазначено, що ми виконуємо роботи в строк, готуємо роботи відповідно до вимог, які були вказані у методичних рекомендаціях тощо.
Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами
Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами